Zoštíhľujúci olej

Aby bola masáž čo najpríjemnejšia, odporúčame Vám používať telový olej. Krémy nie sú príliš vhodné, nakoľko sa rýchlo vstrebávajú do pokožky, čím by sa znížila kĺzavosť Cellu-cup počas masáže. Náš exkluzívny masážny olej bol špeciálne vyvinutý vo francúzskych laboratóriách. Je zmesou piatich vzácnych olejov organického pôvodu: arganového, hroznového, marhuľového, mandľového a pomarančového.

Vlastnosti jednotlivých zložiek oleja:

Arganový olej

Je vynikajúci na hydratáciu pokožky a prevenciu proti jej vysúšaniu. Je bohatý na esenciálne mastné kyseliny a vitamín E, ktorý je prírodný antioxidant. Polovicu z týchto mastných kyselín tvoria beta-karotény (prekurzory vitamínu A), dôležité na regeneráciu pokožky.

Olej z hroznových jadier

Jeho tekutá konzistencia vytvára vynikajúci základ pre masážny olej. Umožňuje všetkým esenciálnym olejom lepšie preniknúť do hĺbky pokožky. Jeho antioxidačné vlastnosti ho robia vynikajúcim prírodným bojovníkom proti starnutiu pokožky.

Marhuľový olej

Je bohatý na polonasýtené mastné kyseliny, revitalizačný a osviežujúci. Je to najlepší priateľ unavenej, ochabnutej pokožky bez života. Obsahuje kyselinu linolovú, nenasýtené kyseliny a minerály, ktoré spomaľujú proces starnutia kože.

Mandľový olej

Bohatý na vitamíny A a E, ale aj na bielkoviny. Tvorí základ všetkých olejov vďaka svojím zmäkčujúcim, vyživujúcim a upokojujúcim účinkom. Je to známy pomocník v boji proti striám a celulitíde.

Pomarančový olej (olej zo sladkého pomaranča)

Dodáva oleju nádhernú sviežu vôňu pomarančov. Pre svoje regeneračné a stimulačné vlastnosti je skutočným „tonikom“ pre pokožku. Podporuje tvorbu kolagénu, eliminuje toxíny z tela, stimuluje lymfatický systém a pomáha pri ničení tukových buniek. Zriedený do neutrálneho oleja pôsobí proti celulitíde a zadržiavaniu vody v tele.

Upozornenie! Pomarančový olej má fotosenzitívne vlastnosti, čo môže spôsobiť zvýšenú citlivosť pokožky na slnečné žiarenie. Preto by sa olej nemal používať na pokožku pred slnením. Kvôli obsahu mandľového oleja by masážny olej nemali používať ľudia s alergiou na orechy, ani na vonkajšie použitie. Informácie a pokyny týkajúce sa používania a vlastností rastlín a esenciálnych olejov na tejto stránke boli vytvorené pre používateľov a zákazníkov len na informačné účely. Pochádzajú z kníh a referenčných štúdií v aromaterapii. Cellu-cup nezodpovedá za tieto informácie, ani ich neposkytuje ako žiadny zdravotný názor alebo rady a odporúčania.